אורטופדיה שיקומית

המושג "אורטופדיה שיקומית" כולל בתוכו את מרבית הבעיות האורטופדיות הקשורות לגוף והגורמות לכאבים עזים ולמצב של חוסר יכולת להפעיל את האיבר הכואב.

בין האיברים הראשיים שנפגעים ישנו כמובן הגב, כאשר חלק נכבד מהאוכלוסיה סובל בעיקר מבעיות בגב תחתון, אם זה פריצות דיסק או בלטים.

בעיות נוספות קשורות לצוואר תפוס, כאבים בזרועות, כאבי מפרקים שכוללים את שורש כף היד, בעיות ברכיים, קרסוליים, כפות רגליים… בקיצור – כל הגוף נכלל בקטגוריה זו.

אנסה לכתוב כאן בקצרה על הבעיות העיקריות שהן בעיות גב וצוואר. ועל דרך הטיפול שלי בהן.

אחת הבעיות בתקופה המודרנית היא עבודה ללא תנועה. אם זה בגלל ישיבה מרובה על הכסא לאורך מרבית שעות היום (עם גיחות קצרות ובלתי מספקות לשירותים או לקפה), או עבודה שדורשת עמידה מרובה (ועל פי רוב בנעליים לא מתאימות), או נהיגה מרובה בכסאות נהג שלמרות שהם נחשבים "אורטופדיים,, זה עדיין הרע במיעוטו.

התופעה הזו גורמת לשקיעה ודחיסה של חוליות הגב, יציאת השרירים מאיזון, כיפוף וקיבעון שבעקבותיהם מגיע הכאב וחוסר היכולת לזוז.

עפ"י רוב, כאשר אותו אדם כבר מצליח לאסוף את עצמו ולהתנועע, בד"כ הוא אומר שבמצב תנועה הכאב מוקל.

כמו כן, מאחר וחוליות עמוד השדרה מקושרות באמצעות מערכת העצבים לאיברים הפנימיים השונים בגוף, ישנה השפעה של השריר שיצא מאיזון ושל הכאב הנילווה אליו גם על האיבר המקושר.

בעיה נוספת המקושרת לאורטופדיה היא כאבי כתפיים וצוואר. כאן הבעיה נובעת בד"כ מישיבה מרובה ולא נכונה ליד מחשב, קיבעון של הצואר על תנוחה מסויימת, מנח זרועות ואמות באויר לאורך זמן, כתף קפואה שמשפיעה ועוד.

אופן הטיפול

הטיפול בד"כ יורכב ממספר טכניקות שהשילוב שלהן יחד באותו זמן הוא שיוצר את השינוי והריפוי הנדרשים.

בין הטכניקות המרכיבות את הטיפול אפשר למנות שיאצו, עיסוי (רקמות ושבדי לפי הצורך), דיקור, שימוש במשחות המורכבות מצמחי מרפא שנעשו במיוחד לצורך הטיפול הספציפי ושימוש בשמנים ארומתרפיים.

במידת הצורך, ובהתאם לאופן הבעיה, ישולבו בתוך הטיפול גם כוסות רוח ומוקסה כדי לפתוח את הפאשיה (הריקמה המחברת שעוטפת כל קבוצת שרירים נפרדת ואשר משמר בתוכה את הקולגן והאלסטין הנדרשים לשריר.

כן יינתנו טיפולים בתדרים כדי להחזיר לתאים הפגועים את רמת החיוניות הבסיסית שלהם.

בנוסף לטיפולים הפיזיים שנעשים בקליניקה, ינתנו גם המלצות תזונתיות והמלצות על צמחי מרפא להמשך טיפול בבית, שיכולים לזרז את הריפוי ולגרום להחלמה מהירה וארוכת טווח ובמידת האפשר, למניעת תופעה חוזרת של הבעיה ולריפוי מלא.

לרשותכם לכל שאלה או לקביעת תור, צרו קשר

שתפו:

סוגי הטיפולים

מתכונים מהבלוג

יש לכם שאלה? רוצים להתייעץ? רוצים להזמין טיפול?

דילוג לתוכן